Mänttä-Vilppulan seurakunta

SEURAKUNTAVAALIT

SEURAKUNTAVAALIT SYKSYLLÄ 2018

Seuraavat seurakuntavaalit pidetään 18.11.2018.
Vaaleissa valitaan 23 jäsentä Mänttä-Vilppulan seurakunnan kirkkovaltuuston kaudeksi 2019-2022.


Tärkeät päivämäärät seurakuntavaaleissa:

- Ehdokasasettelu päättyi 17.9.2018 klo 16.00
- Ennakkoäänestys 6.-10.11.2018 klo 9-18 Mäntän srk-talo, pieni sali

Muut ennakkoäänestyspaikat:

Ti 6.11. klo13-17 Kolhon kirkko, Kyläkirkontie 8

Ke 7.11. klo 9-13 Vilppulan srk-koti, Keskuskatu 8

To 8.11. klo 13-14.30 Mäntän lukion kirjasto,Koskelankatu 3

To 8.11. klo 13-17 Vilppulan srk-koti, Keskuskatu 8

Pe 9.11. klo 9-13 Vilppulan srk-koti, Keskuskatu 8

Pe 9.11. klo 9-10.30 MSKK/SASKY ammattiopetuksen aula, Virtasalmentie 14

La 10.11. klo 11-15 Pohjaslahden kylätalo, Pohjaslahdentie 2560


- Vaalipäivä sunnuntai 18.11.2018

Äänestys:

klo 11-20 Mäntän seurakuntatalon pieni sali


Määräaikaan 17.9. klo 16 mennessä seurakuntaan jätettiin kaksi listaa,
ehdokkaita yhteensä 30.

Ehdokaslistojen järjestyksen arpominen ja ehdokkaiden numerointi tapahtui
1.10. vaalilautakunnan kokouksessa:

Ehdokaslista I

Sosialidemokraatit ja sitoutumattomat


2 Hämäläinen Tapani, eläkeläinen

3 Juurakko Tuula, eläkeläinen, ent.palkanlaskija

4 Kiiltomäki Pirjo, eläkeläinen, hoitaja

5 Lahtinen Kyllikki, eläkeläinen

6 Lehtinen Arto, konepuuseppä

7 Mikkonen Pirjo, eläkeläinen, sosiaaliohjaaja

8 Pirttijärvi Eero, yhteiskuntatiet. lis.

9 Pohjonen Sakari, henkisen työn tekijä

10 Siltanen Lasse, eläkeläinen, toimitusjohtaja

11 Tervonen Seija, eläkeläinen, perushoitaja

12 Viitanen Irene, tieto- ja viestintäteknologian asiantuntija, IT-tukihenkilö

13 Virtanen Jari, seurakuntamestari, suntio

14 Välimäki Auli, eläkeläinen

Ehdokaslista II

MEIDÄN KIRKKOMME


15 Frisk Jani, metsäkoneenkuljettaja

16 Happonen Satu, lähihoitaja

17 Haaparanta Sisko, eläkeläinen

18 Hödynmaa Anne, farmaseutti, maatalousyrittäjä

19 Jyrälä Britta, eläkeläinen

20 Lehtinen Alisa, työterveyshoitaja, terveydenhoitaja

21 Mäkelä Juhani, eläkeläinen

22 Mäkelä Tauno, yrittäjä, eläkeläinen

23 Päivärinta Airi, eläkeläinen

24 Päivärinta Sari, taksinkuljettaja

25 Rauhalammi Sirkka, lastentarhanopettaja, KK

26 Tamminiemi Hannele, sisustuksen ammattilainen

27 Tuomola Aki, maanviljelijä

28 Vehkaniemi Anneli, arkkitehti (SAFA)

29 Voronin Tomi, suntio, eläkeläinen

30 Vuorinen Tommi, eläkeläinen, suntio

31 Löytty Matti, eläkeläinen

Vaalikone osoitteessa: www.seurakuntavaalit.fi/vaalikone


 Lisätietoa seurakuntavaaleista

Siirry sivun alkuun